Home IT Освіта Хто Такий Ui Ux Дизайнер, Чим Займається Та Як Ним Стати, Перспективи...

Хто Такий Ui Ux Дизайнер, Чим Займається Та Як Ним Стати, Перспективи Професії

0

Наприклад, більшості людей подобається ідея того, що для відкривання файлу необхідно двічі клацнути на нього, а для того, щоб обрати файл – один раз. Якщо оцінити окремо роль UI/UX в проєкті, то UI створює перше візуальне враження, а от UX формує вже основне, триваліше ставлення до самого продукту. Хороший UI буде довго залишатись актуальним, а оптимізований UX може значно покращити результати бізнесу і допомогти у формуванні аудиторії постійних лояльних клієнтів. UX/UI-дизайнери роблять інтерфейси зрозумілими, зручними та естетичними. Ці фахівці нічого не програмують, але без них в IT — нікуди. Нашим фахівцям не варто пояснювати, в чому криється різниця між UX та UI.

Фахівець з UI/UX-дизайну повинен уміти планувати час, оцінювати ризики, аргументувати те чи інше своє рішення, знаходити баланс між вимогами замовника та потребами користувачів, впоратися з рутиною. Важливо також розуміти, що стоїть за вчинками споживачів і чому вони реагують різні інтерфейси по-різному. Для розуміння поведінки користувачів слід читати крім профільної літератури ще матеріали з психології, про мозку, свідомість та підсвідомість людини. Ця робота лягає на дизайнерів користувальницького інтерфейсу (UI-дизайнер). Саме вони повинні вибирати колірні схеми і форми кнопок – ширину ліній і шрифти, які використовуються для тексту. Якщо узагальнити, то дизайнери користувальницького інтерфейсу створюють зовнішній вигляд інтерфейсу програми.

  • Один з найбільш помітних недоліків – це високий рівень конкуренції, оскільки багато людей хочуть працювати у цій галузі.
  • Зручні та гарні портфоліо роблять на сайтах типу біханс або дрібббл, а оформляють все в Notion — так портфоліо буде легше переглядати.
  • Тому і UI, і UX зазвичай займається один дизайнер, яке професія пишеться через /.
  • UI/UX-дизайнерів наймають в штат або на фриланс маркетингові агентства, дизайн студії, аутсорсингові IT-компанії, інтернет-магазини і навіть онлайн-редакції.
  • Те, наскільки продукт інтуїтивно зрозумілий і які наші потреби вирішує.
  • Все залежить від компанії та того, як часто переглядається зарплата — буває, кожного року зростаєш на $200, а буває, що і на $500.

Важливо обрати правильні курси — зараз їх дуже багато і часто викладають усілякі пустоголові. В бізнесі буває, коли навчають ті, хто взагалі бізнесу не мають, — а там викладають ті, хто став дизайнером місяць тому. І все ж такі школи знаходять авдиторію — і випускають дизайнерів, які нічого не вміють. Нарешті, професія UI/UX дизайнера може бути виснажливою з емоційної точки зору, оскільки дизайнер може проводити багато часу на вирішення різноманітних проблем і виконання вимог замовника. Тому дуже важливо бути готовим до цього та мати відповідний досвід та навички.

В різних компаніях різні підходи до дослідження юзера, але без рисерчу — ніяк. Поради та рішення для роботи і навчання, коли немає електроенергії. Середня погодинна ставка для дизайнерів на Upwork складає 27$. Роботу UI-дизайнера користувач бачить як тільки він заходить на сайт чи у застосунок, а UX-фахівця — коли щось шукає, заповнює форми, реєструється, оформляє замовлення.

Вдалий UI може бути ключовим елементом користувацького досвіду в деяких індустріях, але він ніколи не буває єдиним. Тож з точки зору якості їх слід опрацьовувати послідовно й окремо. Використання монолітного терміну UI/UX може бути зручним при обговоренні технічних чи фінансових аспектів розробки продукту. Проте ніколи не можна забувати, що йдеться про окремі напрямки дизайну, що переслідують різні завдання, потребують різних інструментів та навичок. На початку фінальне слово буде за лід-дизайнером, проджект-менеджером або клієнтом.

Але з точки зору тієї самої ергономіки цифри у шрифті, яким написано «2022» — це дно. Тих, хто придумав такий шрифт — посадити за радар ППО, на якому всі цифри будуть відображатися цим шрифтом, и примусити відчергувати зміну. Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями.

Таким чином, зазвичай UI дизайнер більше зосереджений на вигляді та формі елементів інтерфейсу, тоді як UX дизайнер зосереджується на функціональності та взаємодії користувачів з продуктом. З іншого боку, задачі можуть відрізнятись залежно від типу проекту, бізнес-вимог та мети продукту. Наприклад, в UX-орієнтованих проектах можуть бути більші вимоги до проведення тестування з користувачами, вивчення їх поведінки та визначення їх потреб. У той же час, UI-орієнтовані проекти можуть мати більший акцент на розробці брендової айдентики та створенні привабливого вигляду продукту. Припустимо, що на якомусь етапі процесу розробки було вирішено, що на екран необхідно додати додаткові кнопки. Зрозуміло, що це змінить порядок організації кнопок, а також може вимагати зміни їх форми або розміру.

що робить ui ux дизайн

У цьому матеріалі наш UX/UI дизайнер Вадим розповів, хто такий UX/UI-дизайнер та надав деякі корисні поради для новачків. Ключове завдання UI-дизайнера – створити естетично довершений інтерфейс, що слугує усім цілям і аспектам UX. Робота над UI потребує розуміння композиції, типографіки, колористики тощо.

Дотримання цих принципів дозволяє створювати UI та UX-дизайн із турботою про споживачів. Але для цієї роботи потрібні знання у сфері веб-розробки, дизайну, психології. Адже проектування інтерфейсів потребує як певних навичок, а й ретельного вивчення бажань, мотивації, емоцій споживачів, їх запитів.

По-четверте, це професія, яка постійно розвивається, тому дизайнери мають можливість розширювати свої знання та навички в процесі роботи і бути завжди в тренді. UI та UX є скороченнями від англійських слів “User Interface” та “User Experience” відповідно. UI описує взаємодію користувача з інтерфейсом програмного забезпечення, включаючи вигляд, розміщення та функціональність його елементів.

Подібний підхід до опрацювання користувацького досвіду широко застосовується у проєктах WEZOM. Зазвичай ми починаємо з дослідження запиту клієнта й схематичного опрацювання логіки потрібного йому продукту. Лише після цього можна переходити до роботи над першими прототипами чи макетами.

При суміщенні функцій UI/UX-дизайнер займається проектуванням інтерфейсу та оформленням усіх елементів. Може виконувати свою роботу в студіях, займаючись кількома проектами, просувати конкретний продукт у команді або пропонувати послуги на біржах фрілансу. Проектування інтерфейсів відіграє ui ux design курси велику роль не тільки для отримання привабливого сайту, але й для зручної роботи з ним. Продуманий дизайн дозволяє уникнути багатьох помилок, знизити витрати на техпідтримку та просування продукту, підвищити лояльність клієнтів, збільшити продажі та вирішити інші завдання.

У поняттях UI і UX дизайн часто плутаються навіть самі дизайнери, який термін, що означає. Насправді ці два напрями відрізняються один від одного фундаментально, хоча мають багато чого спільного. UX-дизайнер виконує функції аналітика та архітектора досвіду користувача. Суть його в роботі в тому, щоб знайти найзручніший спосіб взаємодії із системою.

UX-дизайн розроблюють на основі переваг і очікувань цільової аудиторії. Щоб опанувати професію UI/UX-дизайнера, можна пройти професійні офлайн або онлайн-курси. Навчальні програми розраховані на різний рівень підготовки та термін навчання.

що робить ui ux дизайн

Всі кнопки для переміщення між розділами найкраще розмістити в одному місці. Акцент на важливих речах, а очевидні функції не варто демонструвати багато разів. Прості дії, щоб користувачеві не потрібно було думати, що робити. → Встигни заробити Hamster — нова криптовалюта в Telegram, заробляй за кожне натискання. Також я б окремо виділив уміння самостійно навчатися, бажання і готовність постійно стикатись із новим, розвиватись, мислити актуально і інколи нестандартно.

що робить ui ux дизайн

Загалом, для вступу на дизайнерські спеціальності необхідно складати іспит з мови чи математики, а також пройти творчий конкурс, найчастіше малюнок. Тобто, ключовими завданнями спеціаліста є все, що стосується взаємодії користувачів з сайтом/додатком, візуалу та аналітики. Існує багато різних програм і їх актуальність з часом змінюється, тому важливо постійно слідкувати за тенденціями і новинками в інструментах дизайнерів.

Можна сказати, що створення інтерфейсу – це лише відправна точка для роботи над UX. Надалі для покращення юзабіліті використовуються UX-тести, фокус-групи, біхевіоральний підхід та фідбек від реальних користувачів. Цей процес часто триває під час розробки й продовжується після релізу. Приміром, на рівні UI кнопка оплати у вашому додатку може виглядати гармонійно й відповідати естетиці бренду. Але якщо ця кнопка недостатньо “чіпляється” за око” і ви вирішуєте змінити її розміри – то це крок з покращення UX. UX (User Experience) – досвід користувача, який він отримує, контактуючи з цифровим продуктом.

Це дозволяє грамотно побудувати ієрархію розділів, розробити корисний та інтуїтивно зрозумілий функціонал. Деякі дизайнери, особливо початківці, роблять ставку на красу, тому намагаються відмалювати привабливу сторінку з яскравими кнопками, забуваючи про зручність користувача. Досягти цього можна, використовуючи основні принципи UI/UX-дизайну. Отже, як ми писали вище, UX-дизайнер вирішує, як буде працювати інтерфейс, а UI-дизайнер вирішує, як буде виглядати користувальницький інтерфейс. Це паралельний процес, і дві команди дизайнерів, як правило, працюють в тісній співпраці. Розмежування процесів UI та UX дозволяє набагато детальніше опрацювати як всі аспекти користувацького досвіду, так і всі етапи побудови інтерфейсу.

В резюме має бути тільки те, що стосується твоєї роботи в дизайні, — досвід фрилансу, навчання на курсах тощо. Якщо колись працював продавцем-консультантом в магазині, про це писати не треба — це нерелевантно. Незважаючи на багато переваг, професія UI/UX дизайнера також має деякі недоліки.

За день я маю велику кількість зустрічей та дзвінків — з клієнтами, проджект-менеджерами, розробниками, колегами-дизайнерами, і часом це може виснажувати. Також робота дизайнера передбачає постійне генерування ідей та їх аналіз. Часом голова йде обертом, втім я все одно вбачаю у своїй роботі набагато більше плюсів, аніж мінусів. На початку разом зі мною в команді було ще п’ятеро дизайнерів. Побачивши їх роботу, я зрозумів, що майже нічого не знаю про дизайн-процеси, корисні UX-активності та про роль дизайнера на проєкті.

Важливо мати бажання вчитися та покращуватися, а також не боятися викликів і нових завдань. У цьому розділі ми розглянемо необхідні навички та освіту, які потрібні для того, щоб стати успішним UI/UX дизайнером. Ми також розглянемо різні способи отримання цих навичок та можливості для розвитку в цій професії. Щоб залишатися конкурентоспроможним в цій індустрії, слід постійно розвиватися та слідкувати за трендами в дизайнерських рішеннях. Такої спеціальності, як UI/UX-дизайнер у вищих навчальних закладах, ви не знайдете.

SHARE
Ingin tahu lebih lanjut tentang saya? Klik di bawah: http://www.kayamuda.com/aboutme/

LEAVE A REPLY